ARHIIV

22/12/2014

Sellest, kuidas ma ei oska kingitusi teha/ En osaa tehdä lahjoja

Oskan teha kingitusi ainult Eleanorale, sest ma tean täpselt, mis talle meeldib ja mida ta soovib. Eile kiljuski ta õnnest kui sai Elsa ja Anna legod. Lihtne ju, laps tahab teatuid asju ja jõuluvana toob need ja siis näed kui rõõmsaks see teise teeb. (Lennart sai kingituseks mingisuguse monster auto.)

Aga mina tahtsin rääkida sellest, et ma ei oska teha kinke inimestele, kes reaalselt midagi ei vaja ega ausalt öeldes ei oska tahta ka. Ma ei suhtle kõigiga nii tihti, et näeks, mis neil oleks puudu või siis lihtsalt ma ei taha igasuguseid tilulilu asju teistele kinkida. Olen pigem selline praktiline kingituste tegija. Minu meelest on eriti raske teha meestele kinke. Seekord oli aga asi lihtne, sest Tambet ütles täpselt, mida ma talle osta võiksin. Nii hea. Ainult, et ma tahan, et ta näpuga mulle näitaks, et ma jälle valesid asju ei ostaks.

Kuna käisime eile mu ema juures jõuluõhtut veetmas ja lapsed said juba esimesed jõulukingitused sealt, siis tegime nii nagu eelmine aasta - panime lastele kodus ka meie tehtud kingitused kuuse alla, sest me ei taha neid kinke maale vedada ja seal ei oleks Eleanora saanud seda suurt lego kuskil rahus nokitseda. Igatahes ma andsin selgelt mõista, et ostan Tambetile Eestist kingituse, täpselt selle, mis ta tahab, seega eile pidid puu alt leidma ainult lapsed kingitused.

Alguses mina muidugi tahtsin üldse, et  me kingitusi üksteisele ei teeks, sest mulle ei meeldi poes käia ja kuna ma üksi käin poes viimasel ajal kaks korda poole aasta jooksul, siis ei ole mul motivatsiooni ennast ribadeks rabeleda keset ostukeskust. Nii siis, üks neist kordadest, mil käisin üksi poes, oli eelmisel nädalal. Prismas märkasin ma korralikku pesuharja. No sellist tugeva varrega ja puha. Kujutate ette, Tambetil oli taoline just katki läinud ja ma haarasin võimalusest, et ostan siis selle salaja kingipakki juurde. (Mul tekib küsimus, et milline normaalne inimene arvab, et pesuhari on hea jõulukink? Mis mind vaevab?)

(Taustainfoks mainin, et ma vingusin eile hommikul, sest mul on pannilabidas mitu nädalat kadunud.) Eile tulime ema juurest koju ja Eleanora leidiski kuuse alt kingituste pakid enda ja Lennarti nimedega. Selle peale peitis Tambet kähku ka minule kaks kingitust kuuse alla! Ma ei osanudki midagi arvata kohe.

Kui ma märkasin, et ühe pakkepaberi sees oli praelabidas, siis jooksin ma kähku teise tuppa ja haarasin suvalise kinkekoti ja panin tema pesuharja sinna sisse! Ma ei tahtnud, et ta on ainuke, kellele jõuluvana kinki kuuse alla ei toonud, sest Eleanora hakkaks siis küsima, et kas issi ei olnudki hea laps, et ta kinki ei saanud.

Nagu naljasaade, ma ütlen. Siis ma muidugi naersin, sest mul oli nii piinlik. "Mida asja, ma ostsin mehele jõuluks pesuharja?????" Olgugi, et Eestis ostan talle ka need paar tema soovitud asja juurde, aga tol hetkel seisis tema pesuharjaga keset tuba kui mina enda teist kinki avasin, milleks oli Polar Loop aktiivsusmonitor. (Olin kunagi rasedana seda soovinud ja pärast Eesti reisi hakkan seda kasutama ja kindlasti räägin kunagi lähemalt, mis see täpselt on.) Nii piinlik ja samas lihtsalt minulik.

Kas keegi veel ei oska kingitusi teha?

[Translate]

Osaan tehdä lahjoja vaan tyttärelleni, koska hän sanoo aina suoraan, mitä hän toivoo. Eilenkin hän kiljui, miten onnellinen hän on kun joulupukki oli jättänyt kuusen alle Frozen legot.

Me annettiin lapsille jo eilen lahjat kotona, koska ei ole mitään järkeä viedä niitä jouluksi Viroon.

Mutta minä en tosiaan osa tehdä lahjoja, erityisesti miehille. Tänä vuonna onneksi Tambet sanoi heti, mitä hän haluaa jouluksi ja sovittiin, että ostan Virosta sellaiset kun hän toivoo. Kuitenkin kävin viime viikolla kerran yksin kaupassa ja huomasin hyvä pesuharjan, mistä Tambet tykkäisi, koska hänen pesuharja oli mennyt hiljattain rikki. (Minulle herää kysymys, että millainen normaali ihminen ajattelee, että pesuaharja olisi hyvä lahja toiselle? Mikä minua vaivaa?)

Eilen yllätykseksi Tambet oli laittanut kuusen alla myös minullekin pari pakettia ja kun huomasin, että yhdessä paketissa on pannulapio, sitten juoksin heti toiseen huoneseen ja otin sattumalta lahjapaketin ja laitoin sen ostamani pesuharjan sinne kuusen alle, koska en halunnut, että lapset alkavat ajatella, että isi ei ollut kiltti poika kun joulupukki ei jättänyt hänelle lahjoja.

Siinä hän seisoi, pesuharja kädessä. "Jumal auta mä tein miehelleni pesuharjan jouluksi????". Ihan sama, että aion osta hänelle Virosta ne pari juttu, mitä hän halusi, siinä hetkessä hän kuitenkin seisoi keskellä huonetta pesuharja kädessä kun minä avasin toista pakettia, jossa oli Polar Loop aktiivisusranneke. (Olin joskus toivonut sellaista ja Viron reissun jälkeen alan käyttämään sitä ja kerron siitä lisää, mikä se on.) Tosi nolo tilanne.

Tekeekö joku vielä huonoja lahjoja?

2 comments:

  1. Ära muretse, ma olen mitmel korral kaasale pesuharja kinkinud ja ta pole kunagi kurtnud, hoopis kiitnud, et seda oligi vaja :-) Oleme mõlemad väga praktilised oma kinkidega. Õieti võiks ju päris ilma olla, aga laste pärast on vaja ikka suurtele ka midagi, just nagu kirjutasid.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ma arvasin, et ma olen esimene inimene, kes jõuludeks mehele pesuharja on kinkinud :) aga ennäe imet, polegi asi siis nii hull! :D

      Delete