ARHIIV

16/12/2014

Kes loeb blogis soomekeelset teksti?/ Kuka lukee blogissanisuomenkielistä tekstiä?

Viimasel ajal jääb mu soome keele kirjutamisoskus nii mitmele inimesele silma, et ma hakkasingi nüüd mõtlema, et äkki ma kirjutan edaspidi ainult eesti keeles seda blogi edasi. Nagu vanasti. Sest tean ju isegi, et mul on vahepeal nii jubedad kirjavead jutus, mida märkan muidugi tavaliselt alles paar päeva pärast postituse avaldamist, siis kui lugejad on jutu juba läbi lugenud. Kuid ometi on see hea soome keele harjutamise võimalus. Muidugi vigu leidub ka eestikeelses teksti osas, nii, et võibolla saangi siis paremini süveneda. Ehk siis tee pool, aga tee korralikult.

Küsin lugejate arvamust, kui paljud loevad blogi soomekeelset teksti postituste lõpus?

[Translate]

Viime aikoina olen saanut monesti palautetta siitä, miten huonosti kirjoitan suomeksi tässä blogissani ja miten paljon virheitä teen. Ajattelin, että alan kirjoittamaan taas vaan viroksi, koska tiedän itsekin, että teen paljon kirjoitusvirheitä ja huoman ne yleensä vasta parin päivän kuluessa, sitten kun lukijat ovat nähnyt postauksen. Minulla on varmasti virheitä myös vironkielisen tekstin osiossa.

Ajattelin kysyä lukijoiltani, että kuinka moni lukee blogini suomenkielistä tekstiä postauksien lopussa?

11 comments:

 1. Mina loen ainult eestikeelset osa, kuna ei oska soome keelt :-)

  ReplyDelete
 2. Tead, las jääb silma! Mis parata, alati on inisejaid. Nagu ma seal postituses nägin, siis kommenteerida suudeti küll, aga parandada küll midagi ei tahetud. Kui sa leiad, et see aitab sul soome keelt paremini praktiseerida, siis lase käia!
  Mul muidugi lihtne öelda, ma ei oska su soome keele oskust kommeneteerida, sest ise ei valda seda absoluutselt. Kuid kui sulle endale meeldib, siis miks mitte!

  ReplyDelete
 3. minä vain suomenkielistä :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No hyvä, että joku niitä lukee :)

   Delete
 4. Ära tee anonüümidest välja, kirjutades soome keeles, õpid iga kord juurde. Kui kedagi see segab, siis jätku lugemata! :)

  ReplyDelete
 5. Sul on ju siin soomlastest lugejaid ka, kes pole virisenud õigekirja üle. Soome keel ei häiri ja las see olla edasi soome publiku jaoks ;)

  ReplyDelete
 6. Mina arvan, et see on äge ja vajalik. Olen ise ka mõelnud, et kui tsipake keelega tuttavamaks saan siin, siis ehk kirjutaks paar rida soome keeles ka - just nii praktiseerimise mõttes. Üldse ei huvitaks, kas lugejaid häirib või kes iniseb. Pigem kutsuks siis inimesi üles aitama vigu parandada ja juhtida õigele sõnakasutusele vms. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hea mõte, ma alati ootangi, et teised ütleksid kui midagi valesti kirjutan (või teen), sest muidu on maru nõme oma vigu muidku korrata.

   Delete
 7. Tere! Mina loen kõigepealt soomekeelset, sest käin parasjagu keelekursustel ning olen väga avatud kõigele soomekeelsele :D Seega oleksin väga tänulik, kui jätkad. Aitäh!

  ReplyDelete
 8. Luen vain suomenkieliset kirjoitukset. Mua ei haittaa yhtään sun kirjotusvirheet. Kirjoitat tosi hyvin suomeksi :)

  ReplyDelete