ARHIIV

10/12/2014

Enrique kontsert Eestis/ Enrique konsertti Virossa

Käisin esmaspäeval Tallinnas Enriquet vaatamas. Kontsert oli hea. Selles suhtes kontsertelamus oli tore, kuid ma lihtsalt pean kirjutama ikkagi ausa arvamuse (üldmulje) eestlaste kohta. Nimelt olen käinud varem ka näiteks Helsingis Hartwall Areenas Lady Gaga, Shakira ja Pussycat dollsi kontserditel ja ma olen alati olnud istekohal, kuid mitte kunagi pole ma ainult istunud. Ses suhtes, et kui artist ikka lavale tuleb, siis rahvas tuleb seisma ja plaksutama ja kõike seda tegema, mida ikka kontserditel tavaliselt tehakse. Ma nägin lihtsalt mitmeid kordi kui Enrique ja kitarristid käisid lava lähedal ja näitasid konkreetselt kätega, et me püsti tõuseks ja rohkem kaasa elaks. Esinejal on ka vast toredam rahvale showd teha kui talle rohkem kaasa elatakse. Ometi Saku suurhallis rahvas kuidagi ei soojenenud enne Enrique laulmise algust üldse (võibolla selle hilinemise pärast) ja ausalt öeldes selline tõeline kontserdil olemise tunne tekkis alles viimase 4 laulu ajal kui rahvas tõesti juba seisis ja Enriquele kaasa elama hakkas. Jumal tänatud.

Ma olen võibolla mõne arust rumal, et ostan istekoha pileti, kuid tahan vahepeal seista ja suuremalt kaasa plaksutada. Et oleksin võinud ju siis seisukoha pileti osta. Aga kuna mul oli varasemast erinevad kogemused, siis ei osanud ma nii mõelda. Nimelt ma ei soovi seista mitmeid tunde enne kontserdi algust ninapidi lava ees ja ausalt öeldes nii suur fänn ma ka pole. Ega ma seekord siis ei seisnudki kokkuvõttes nii palju kui tavaliselt, pidin ikkagi teiste inimestega ka arvestama, kes minu taga istuvad (õnneks nad ka ikka lõpu poole seisid püsti ja elasid ikka sajaga kaasa) ja muud meie sektori rahvast.
Meie istekohad olid päris lähedal lavale ja Enrique tegi rahvale nalja ka. Ta tuli täiesti rahva sekka, ronis üle ääre meie ette. Mulle meeldis see, kuidas ta rahvaga suhtles ja meid kõiki kaasa haaras. Iga artist seda teha ei suuda. Ometi jäin ma ikkagi korraks mõtlema kui sobilik oli mitu pitsi viina laval ära juua ja seda avalikult propageerida... Ma ei oskagi seisukohta võtta.

Pärast kontserti tundus mulle nagu väljuksin ma klubist. Noored inimesed tundusid nii purjus olevat. Kuidas see võimalik on? Soomes olen märganud just seda, et kontserditel on enamus inimesi kained ja joogimüügi kohti on selle võrra vähe, et enamus ei viitsi järjekorras seista. Aga no, mis see minu asi on. Veel pakkus mulle nalja see kui keegi kommenteeris, et kiljumine häiris. Kas kontserdile tulles peab nagu teatris viisakalt ühe koha peal istuma ja tasakesti sosistama? Kui mina kontserdile lähen, siis lähengi ennast välja elama, laulma, kiljuma, plaksutama ja tantsima.

Teinekord lähen ikkagi Soome kontserdile või kui mingil põhjusel Eestisse, siis istekohta ma ei julge küll enam osta. Võibolla ma reageerin üle ja olen lihtsalt täna natuke halvas tujus, aga kontsert oli siiski lahe ja Enrique laulis tõesti minu arust väga hästi.

[Translate]

Kävin maanantaina Virossa Enrique Iglesiase kontsertissa ja oli tosi kiva. Kontsertti oli tosi hyvää, mutta pitää kyllä sanoa, että olen vähän pettynyt ihmisiin. Olen aikasemmin käynyt Helsingissä Harwall Areenassa Lady Gagan, Shakiran ja Pussycat dollsin kontserteissa ja olen aina ollut istumapaikalla, mutta en ole ikinä istunut sillä tavalla. Virolaiset eivät oikein lämpeneet ennen Enrique tuloa (ehkä se johtui myöhästymisestä) ja sitten kukaan ei oikein seisonut kun laulaja saapui lavalle. Tarkoittan sitä, että yleensä olen seisonut melkein koko kontsertin vaikka olenkin istumapaikalla, mutta täälllä kertaa en oikein uskaltanut, koska täytyi miettiä myös takana olevia ihmisiä ja koko sektoria. Onneksi lopussa kuitenkin ihmiset rohkenivat ja myös nousivat seisomaan. Ehkä se johtui siitä, että Enrique ja muut esiintyjät kävivat lavan lähellä näyttämässä monesti, että tulkaa hyvät ihmiset seisomaan.

Istuimme tosi lähellä lavaa ja nähtiin kyllä tosi hyvin. Enrique lauloi tosi hyvin ja hän oli tosi kivasti yhteydessä ihmisten kanssa. Hän otti meidät mukaan lauluun ja pitää sanoa, että kaikki esiintyjät tätä eivät osa. Mutta ihmettelin kyllä vähän tätä, että hän joi viina lavalla julkisesti, että en tiedä oliko se nyt hyvä juttu...

Konsertin jälkeen minusta tuntui, että poistun kuin tanssiklubista, monet ihmiset olivat tosi kännissä. Suomessa jotenkin ei myydä sitä alkoholia (jos ollenkaan) niin paljon ja yleensä ihimset eivät jaksa seisa jonossa, mutta Virossa jotenkin see kuuluu siihen. Nauratti vielä se, että joku sanoi, että kiljuminen häiritsi häntä. No tosi ihmeellista tulla kontserttiin sitten .Täytyykö nykyjään istua nätisti ja hiljaa paikallaan kuin olisi teatterissa? Kun mä menen kontserttiin, se tarkoittaa, että menen rentoutuman, laulamaan mukaan, kiljumaan ja tanssimaan.

Ensi kerrallaan menen Suomeen kontserttiin tai jos jostain syystä menen Viroon, sitten en kyllä istumapaikkoja uskalla enää ostaa.No comments:

Post a Comment