ARHIIV

22/12/2014

Alkohol ja pudelite etiketid/ Alkoholi ja pullojen etiketit

Milline oli teie pulm? Või millises pulmas oled käinud?
1. Alkoholivaba pulm
2. Igaüks ostab ise alkoholi baarist/restoranist
3. Pudelid on peolauas

Sama jutt ka buduaaris

Meie pulm on pigem tavapärane pulm, näiteks selles mõttes, et kihludes anti mulle koheselt mõista, et süüa ja juua peab jätkuma ja rohkemgi veel. Tegelikult oli meil see juba ammu omavahel kokku lepitud. Meie seisukohaks on, et midagi ometi puudu ei jääks. Kuna meil on nii kui nii kahepäevane pulm ning tants ja trall jätkub teisel päeval teises kohas edasi, siis ülejääk on igati teretulnud. Nii, et ausalt öeldes ma ei kujuta ette meid kahekesi pool aastat pärast pulma ikka veel seda sama pulmaveini joomast...

Me ei ole tegelikult kumbki veinijoojad ja viina mina näiteks pitsist absoluutselt ei joo, kuid külalistele tahaks ikka pakkuda. See on meie silmis kord ja kohus, võibolla lihtsalt vanamoeline traditsioon. Pulmapeo kohta otsides selgus tõsiasi, et osad kohad tahavad, et kogu alkohol ostetakse peokohast ja mõni koht vastas koheselt kui palju on korgimaksu hind ühe inimese kohta (näiteks 10€). See oli üks põhjustest, miks Mooste folgikoda osutuks meie valituks, nimelt kogu alkoholi saame me sinna ise osta. Ainuke miinus on see, et folgikojas on ainult üks väike külmik, seega peame arvatavasti ühe külmiku vist ise sinna toimetama (kui Tambet seda ütles, siis kõlas see palju lihtsamalt ja loogilisemalt), sest tahaks ikka pulmas pakkuda muid jooke ka peale veini ja viina.

Olen juba ise mõnda aega tagasi powerpointis disaininud erinevaid pudelietikette, kuid ma pole jõudnud neid veel reaalselt testida. Nüüdseks tean, et silte võib pudelitele pulgaliimiga liimida, juukselakiga üle lasta või mööblilakiga kinnitada. Eks ma siis hiljem katsetan, mis variant on kõige parem.

Kuna me elame Soomes, siis arvatavasti ostame kogu alkoholi alles vahetult enne pulmi, sest meil pole mõtet osta suurt kogust alkoholi kokku ja siis neid kellegi teise juures hoiustada või veelgi ebaloogilisem, et kastide viisi veini siia Soome kolmetoalisesse korterisse tuua. Viimasel ajal olen ma avastanud ka e-poed, mis müüvad alkoholid ja seda täitsa mõistliku hinna eest. Kui keegi on tellinud näiteks www.edrinks.ee või www.mydrink.ee, siis ootan huviga lugejate kogemusi.

Enne pulmi saan ma ainult sildid välja printida (sellega seoses meenub mulle, et printer läks eelmine nädal katki) ja mõned pudelid näidiseks valmis teha, kuid ma ei usu, et kõik alkoholipudelid siltidega tulevad. Jätan selle asja veel lahtiseks, sest me pole seda teemat jõudnud omavahel lõpuni arutada.

Minu õnneks internet (ja facebooki pulmagrupp) on vahel suur abimees, nii ka seekord. Jagan lehekülge, kus saab ise kujundada pudelisilte. http://www.bottlabel.com/en/labels-for-wedding/86-wedding-wine-label-31.html

Mina tegin siltidest screenshotid ja prindin need ise välja, kuid viisakas oleks vist siiski raha maksta ja sealt netilehelt tellida.

Siin on mõned näidiseksemplarid (ma ei avalikusta, millised meie pudelitele tulevad):

[Translate] 

Löysin netistä ihanan nettisivun, jossa voi helposti suunnittella omia etikettejä pulloihin. Minä teen niistä screenshotit ja tulostan ne sitten paperille. (Tässä kohtaa muistan, että tulostin meni viime viikolla rikki.) Ehkä liiman kyltit pulloihin pelkästään puikkoliimalla, hiuslakalla tai huonekalu lakalla, täytyy kokeilla eri vaihtoehtoja. Olisi kyllä kohteliaampi osta ne tietysti sieltä nettisivulta, mutta toimin nyt täällä kerta kuitenkin näin.

Alkoholin ostamme luultavasti vasta pari viikko ennen häitä, koska meillä ei ole mitään paikka isolle määrälle alkoholille ja ei olisi mitään järkeä tuoda ne tänne Suomeen meidän asuntoon. Meidän ajats on se, että pääasia, että ruoka ja alkoholia riittäisi kaikille. Ei haittaa jos jää ylimääräisiä pulloja, koska meillä on kahdenpäivän häät ja seuraavalla päivällä juhlimme toisessa paikassa lisää. En kuitenkaan usko, että me juomme puolen vuoden kuluttua häiden jälkeen vielä hääviiniä.

Olitko teidän häät:
1. Ilman alkoholia
2. Jokainen osti itse baarista/ravintolasta juomat
3. Pullot olit pöydällä

No comments:

Post a Comment