ARHIIV

18/11/2014

Ettevaatust: Hammustab!/ Varo: Se puree!

Kuna meil kassi ega koera pole kodus, siis võib igaüks ainult arvata, kes meist hammustab...
Lennart (1-aastane) on millegipärast mind konkreetselt hammustama hakanud. Ja ausalt öeldes need väiksed hambad on tal ikka päris teravad. See hammustamine pakub talle nii suurt rõõmu, ta kilkab ja ajab taga mu jalgu ja käsi. Kuid kahjuks see on valus. Üks kord jäid mulle lausa punased hambajäljed õla peale...

Eleanoral sellist kommet väiksena polnud, aga Lennart vist arvabki, et selline hammustamine on üks tore mäng, mis kahjuks lõppeb iga kord sellega, et mina pean ütlema: "Lennart, ei hammusta!".

Ma üritasin asjast mitte välja teha ja siis proovisin öelda selgelt "Ei!" ja tundub, et mida rohkem ma reageerin, seda rohkem Lennart mind hammustab. Ma ei teagi, kuidas seda nalja lõpetada.

Kui tavaliselt Lennart on võrevoodis ainult magamise ajal, siis avastasin ma hiljuti, et võin ta ju tegelikult vahepeal sinna mängima ka tõsta. Näiteks kui on vaja teha kiirelt midagi lõpuni ja ma ei taha, et ta jälle kuhugi (näiteks Eleanora voodisse) ronib. Ta on küll õppinud ka alla tulema, kuid vahepeal ikkagi see ei õnnestu. Seega võrevoodi võib ka hädavariandiks olla (sest söögitoolist ronib ta samuti välja).
Aga kui emme läks kööki koristama, siis Lennart tahtis vetsupaberirulliga salaja mängida:

[Translate]

Meillä ei ole kotona kissaa eikä koiraa, eli voitte ainoastaan arvata, kuka täällä puree...
Lennart (1v) on jostain syystä hän on alanut purra minua. Ja suoraan sanottua hänen pienet hampaat ovat aika teräviä. Se pureminen on niin hauska hänen mielestä. Mutta valitettavasti se sattuu.

Eleanoralla ei ole ollut tälläistä vaihetta pienenä, mutta Lennart on tosi innoissani tästä puremisleikistä, joka kertaa hän kiljuu ja nauraa, kunnes minä sanon "EI, ei puree äitiä!"

Aluksi mä yritin, että en reagoi ja sitten yritin sanoa konkreettisesti ja selvästi "Ei!", mutta minulle tuntuu, että mitä enemmän mä reagoin, sitä hauskempi se Lennartile on. En edes tiedä, miten saan tämän puremisen loppumaan.

2 comments:

  1. Mäletan kui Andre mind hammustas (tissitamisel). 1.x ma olin valust oimetu ja ei oskanudki kuidagi reageerida, samas kui tema kavalalt mulle otsa vaatas ja ootas "toredat" reaktsiooni...2.korral ütlesin et see on aiaiai ja hakkasin vist nutma. Pärast seda ta enam ei hammustanud.

    ReplyDelete
  2. Oi Lennart on jah ikka tõeline pättusemeister vahel...

    ReplyDelete