ARHIIV

14/11/2014

DressipüksiEMME/ VerkkariÄITI

Sain Soome blogijalt hea idee kirjutada teemal, kuidas emad kodus riietuvad. (Või üleüldse kõik naised.) Alguses natuke muigasin selle peale, sest ma kannan ikka niivõrd vähe riideid kodus, et kui ma väljas ei peakski käima, siis ma ilmselt omaksin ainult aluspesu ja paari toppi.

Panin lapsed lõunaunele, käisin dushi all ja tegin paar värsket koduemapilti endast:
Tegelikult on mul ju juuksed hobusesabas või ebamäärases krunnis (muidu häirivad ja jäävad kuidagi ette).

Kodus riietun ilmselgelt mugavalt. Nüüd olen hakanud spordirinnahoidjaid kasutama, hästi mugav. Enne kui rohkem beebit imetasin, siis kandsin imetamisrinnahoidjaid või ainult särgikest. Üleüldse enamus riideid on mul nii venivad, et kasutasin neid raseduse ajal ja pärast sünnitust ning siis veel aastaid enne ja pärast. Ma võin küll vahest hilpe endale juurde osta, aga ega ma eriline shopahoolik küll pole.

Tänu sellele, et ma eriti riiete kandmist ei harrasta, olen ikka paar korda piinlikkusse olukorda ka sattunud. Viimati oli see siis kui postiljon koputas ja tahtis pakki mulle üle anda. Nojah, ma tõmbasin kähku pluusi selga, aga unustasin püksid jalga panna. Nii ma siis avastasin end seismast, poolkõveras ukse vahel, aluspesu ja pluusi väel. Kõige tipuks tahtis postiljon minult veel muidugi digitaalallkirja ning õnneks aitas ta mul seda aparaati ja pliiatsit hoida, kuna nägi, et ma pean teise käega pluusi alla poole venitama. (Et ikka enda aluspesu ja jalgu natukenegi kinni katta. Sellistel hetkedel mõtlen, et ma pole normaalne.)

Tegin näo, et ma üldse ei häbene, aga te oleksite pidanud selle noore kuti ilmet nägema. Ma arvan, et ta sai veel mitu head päeva naerda. Panin ukse kinni ja sain ise ka enda üle naerda. Ainult minuga juhtuvad sellised asjad.

Esitan väljakutse ka teistele blogijatele, kuidas teie kodus riides olete?

Ja ka lugejad, kas teil on ka "koduriided"?

[Translate]

Sain hyvän idean www.heartpumpsdiesel.org/ blogista. Kirjoittaa siitä, miten äidit (miksi ei - kaikki muutkin naiset) pukeutuvat kotona. Aluksi vähän hymyilytti minua, koska en oikeasti käytä kotona mitään muita vaatteita kun toppeja.

Sen takia olen myös ollut myös noloissa tilanteissa. Esimerkiksi viimeksi posteljooni koputti mun ovelle ja haluaisi antaa minulle postipaketin ja pyydä minulta digitaaliallekirjoituksen. Mutta hän huomasi, että se on aika hankala, koska mä yritin käsilläni venyttää mun paitaa mahdollisemman alas, että alushousut ja reidet eivät näkyisi. 

Hänen ilme kertoi kaiken. Varmasti nauroi vielä montaa päivää tätä tilannetta. Ja ei haittaa, minäkin nauroin.

Haastan myös muut bloggaajat kertomaan, millaisia vaatteita te käytätte kotona ollessani?

Ja myös lukijat, onko teillä "kotivaatteet"?

8 comments:

 1. Noorena ei sallinud ma "kodu riideid", mida alati ema käskis koheselt ära vahetada koju saabudes. Aga mida vanemaks, seda mugavamaks. Vabadel päevadel ei jõua ma hommikumantlist kaugemale ja tööpäevadel koju jõudes kõik riided ahistavad. Enamasti olengi hommikumantli inimene, kuid leidub ka armas sametine dressikomplekt mida parematel päevadel jaksan selga tõmmata. Sportrinnahoidja ja püksikud on suvel peamine. Pean tunnistama, et olen talvel mitmeid kordi poes käiguks mantli alla lisaks hommikumantlile sukapüksid lihtsalt pannud, sest on ju móttetu ühe tühise piimapaki pärast tervet kostüümi selga ajada.... Laps kiskus ka ennast mingi aeg kohe riidest lahti, nüüd enam mitte (võibolla lasteaias harjunud et peab siiski riietega läbi käima). Äärmiselt lahe postitus muide, väga põnev.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sõime lõunasööki üks päev ja Eleanora küsis:
   "Emme, kas ma võin kleidi ära võtta?"
   "Miks peaksid?"
   "Ma tahan."
   "Olgu siis, eks sa võta"

   :D kui ikka miski ahistab, siis ei pea seda sundima kandma :)

   Delete
 2. Hahh kui hea idee. Ma olen juba ammu tahtnud kirjutada oma "kiiksudest", aga muud teemad on peale tulnud ja sinna see ongi jäänud. Mis on minu kiiksudel seost koduriietega? Mul on lapsest saati olnud vastumeelsus "koduriiete" vastu.
  Aitäh sulle, et sundisid mind ikka see postitus ära tegema;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Võta heaks.
   Mul on kiiks seoses sokkidega- kodus ma ei kanna neid tavaliselt mitte kunagi :D

   Kui ma teismeline olin, siis mu ema nimetas alati meie riietumist: "kodus-tööl-ja-puhkehetkel". Siis meil polnud ka koduriiete kandmise kommet. Ometi on see nüüdseks salaja sisse sööbinud :)

   Delete
 3. Sokkidega on mul ka kiiks:D

  ReplyDelete
 4. Sokkidega on mul see kiiks, et ma magan nendega aastaringselt :D
  Aga leboriided on ikka põhilised! Koju tulles esimese asjana vahetan nö linnariided lebokate vastu ära! Ja ma ei saa aru inimestest, kes teksapükse koduriieteks peavad :( Nii ebamugav ju!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ilmselgelt on olemas siis sokiinimesed ja teised: need, kes ei suuda neid jalas hoida :D

   Delete
 5. Mina ei suudaks ilma koduriieteta elada. Niipea kui koju jõuan lähen riideid vahetama ning ka lastele õpetan seda, et õue riietega kodus ei olda. Ma ei saa aru inimestest kes käivad tööl tulevad koju a´la räime praadima, põrandal vedelema jne ning siis järgmine päev lähevad samade riietega jälle välja. Ise kannan kodus üldiselt põlvpükse ja T-särki, kodus olles lendavad sokid esimestena jalast, ei kannata neid ahistavaid asju :)

  ReplyDelete