ARHIIV

19/10/2014

Pool aastat pulmadeni/ Puoli vuotta häihin

Tähtsad broneeringud (koht, pulmaisa, toitlustus, bänd jne) on tehtud, kuid näiteks külaliste nimekiri on endiselt veel lahtine ja kleiti mul ikka pole. Mul pole õrna aimugi, millal ma kleidiproovi lähen. Ma ei jaksa isegi mõelda, et kuhu ma lähen pulmakleite proovima ja kellega, sest tahan kindlasti kellegi ausat arvamust ka kuulda. Tambet ütleks sellepeale, et aega on selle kiire asjaga. Aga mina mõtlen sellepeale hoopis, et appi mul on vaja ju teiseks õhtuks ka mingisugust kleiti, sest ega pulmakleiti kaks õhtut järjest ju ei kanta.

Ühesõnaga me oleme pidanud väikest pausi kogu pulmakorraldusega. Sinna vahele mahtus tegelikult (muidugi) mul kõhkluseuss ka sisse korraks. Nii minulik ju. No selles suhtes, et kas on ikka vaja nii suurt pulma, keda me ikka õigepoolest kutsuda tahame ja milline see kleit ikka olema peaks, kuidas me ikka saame kõik tehtud, kas ma ikka tegin õige otsuse, et tahan kutsed ise valmis meisterdada jne...Siis jäin ma magama ja ärkasin järgneval hommikul üles ja olin broneerinud endale pulmameigi tegija. Sealt maalt hakkasin jälle pulmavinti üles kruttima ja kõhklused on nüüdseks (selleks korraks) kadunud.

Ma arvan, et on normaalne kui ma enne pulma jõuan viis korda õele öelda (temale ma ju räägin kõike), et ma ei jaksa ikka seda kogu "asja", et lihtsam on Las Vegasesse minna ja salaja abielluda. Sest asi pole tahtmises, tahan kindlasti abielluda, aga kuna ma olengi selline perfektsionist ja suur muretseja ja kõikide asjade pärast tekitan endale mõttetut üleliigset stressi, siis ma olengi alati nii dramaatiline. Tambet ju ütles kohe, et vaata, et sa midagi ise tegema ei hakka... (muidu olen ma stressis) Aga ma loodan sellepeale, et kõik laabub ja kuna oleme broneerinud suhteliselt tuntud tegijad, siis ei tohiks nagu väga suuri üllatusi pulmapäeval ette tulla. Kindlasti kõik ei lähe nii nagu planeerime, aga katastroofi ma ka ei taha. (See tekst kõlab küll nagu pulmaeelne stress? Ma loodan, et minust täiesti hullu bridezillat ei tule.)

Kuna me ei ela Eestis, siis hakkasin paar nädalat tagasi mõtlema ka sellele, et kuidas meie pulmapäev reaalselt välja näeb. Sest tavaliselt Eestis olles oleme me Tambeti maal (~50km Tartust), kuid laulatus on ju hoopis Tartus. Mis moodi soengu, juuksuri, videograafi, fotograafi töö toimuma peaks ja kus kohas? Seega arvasime, et mõtekas oleks rentida majake Tartust (lähedamalt) kus saame ööbida päev enne pulmi. Sinna tulevad juba kõik tegijad (meikar, juuksur, fotograaf, videograaf) pulmahommikul kohale ja siis ei ole meil kui noorpaaril liigselt edasi-tagasi siblimist. Eriti hea on see variant sellepärast, et siis saan ise lapsed riidesse ja valmis sättida. Seega tundub mulle nagu pulmad kestaksid neljapäevast pühapäevani. Ei tea kuidas me küll jaksame.

Siiani pole ma veel otsustanud, kas loobun sellest ideest, mida esialgu soovisin. Seda, et peigmees näeb mind esmakordselt valges pulmakleidis alles altaril. Fotograaf kui ka videograaf mõlemad soovitasid meil pildid ära teha enne laulatust (Lennarti lõunaune ajal?), sest siis on rohkem aega ja külalised ei peaks meie järgi ootama. Samuti ka valgus selleks on parem. Kõik on parem välja arvatud see, et minu ettekujutluses ei tohiks Tambet mind enne laulatust näha. Kas see on siis nii tobe soov mu poolt? Igatahes ma ei tea veel, mida otsustame nende piltide suhtes. Eks aeg näitab.

Samuti tekib küsimus, kus ma hoian pulmadeks tehtud tavaari siin Soomes kolmetoalises korteris. Muidku tahaks meisterdada (kuigi ega selleks eriti rahus nokitsemise aega tegelikult praegu eriti polegi), aga ega korter kummist pole.

Järgmiseks peame:
- leidma pruutkleidi, kingad
- mehele riietus
- tegema lõpliku külalistenimekirja
- broneerima juuksuri
- käima pulmapeo kohas ja arvestama täpselt palju läheb kangast vaja dekoratsiooniks
- meisterdama oma kutsed (ja muud asjad) lõpuni
- tellima proovitordi
- täpsustama teise õhtu toitlustuse
- kirikuõpetajaga kohtuma
- peab valima abielusõrmused
- käima proovimeigis ja proovisoengut tegemas
- leidma pulmaauto

Mida kõike peab veel tegema?

Mulle tundub, et iga broneeringuga kaasneb veel miljon pisiasja, mida tuleb teha või millega tuleb arvestada.[Translate]

Tärkeät varaukset (juhlapaikka, ruoka, bändi jne) ovat tehtyä, mutta silti minulla ei ole häämekkoa eikä edes lopullista vieraslista. Olemme pitänyt pientä taukoa nyt häiden suunittelussa. En ole varma teinko oikean päätöksen siihen suhteen, että haluan tehdä esimerkiksi hääkutsut itse ja paljon muuta, koska minulla ei ole hirveästi sellaista ylimäärästä aika siihen.

Olen jo kerran miettinyt, että tarvitaanko me oikeasti niin suurtä hääpäivä ja en ihmettele yhtään jos puolen vuoden aikana ehdin sanoa siskolle (koska hänelle kerron mä kaiken), että haluan mennä salaa  Las Vegasessa naimisiin, että en haluakaan näin isoa hääjuhla. Tuntuu, että tämä on kaikki vain se kuuluisa häästressi. En kuitenkaan halua, että minusta tulee hirveä bridezilla, vaikka aikamoinen draamaqueen saattaankin olla. Olen vaan sellainen ihminen, joka halua, että kaikki yksityiskohdatkin ovat viimeisen päällä etukäteen mietitty, vaikka siitä tuleekin minulle stressi.

Seuravaaksi:
- etsitään kaasoille ja kukkatytöille mekot
- minulle häämekko ja kengät
- miehelle vaatetus
- täytyy varata kampaaja
- täytyy käydä katsomassa juhlapaikka ja miettiä paljonko tarvitsemme kangasta koristelujen varten
- tehdä hääkutsut valmiiksi
- tilata hääkakun maistijaiskakku
- täytyy selvittä toisen illan ruokailu
- tavata papin kanssa Virossa
- valita sormukset

Mitä vielä täytyy tehdä?

Minusta tuntuu, että miljoona yksyiskohta täytyy ajatella, koska en todellakaan halua mitään yllätyksiä häissä. Tottakai kaikki ei menee niin kuin suunnittelemme, mutta en halua, että häissämme tapahtuisi mitään katastroofia.

2 comments:

 1. Muidugi pole sul tobe soov, aga samas pead sa arvestama, et kõike korraga ei saa, ehk siis :
  variant a) te saate pilte teha rahulikult omas tempos koos paraja ajavaruga AGA peig näeb sind kleidis enne laulatust
  variant b) peigmees näeb kleiti alles kirikus, aga piltide tegemiseks jääb teile aega umbes 3x vähem ja peate end tagant kiirustama.

  No muidugi võib variant b-ga ka nii, et teil on lihtsalt savi kui kõik teie järel ootavad, aga minu isiklikust vaatenurgast pole see lihtsalt eriti kena variant :)

  Muidugi on ka variant see ilupiltide tegemine sessioonideks hakkida ja käia näiteks eelroa ja pearoa vahepeal, enne magustoitu jms ( kuigi ma ei tea kuidas teil menüü üldse välja näeb), aga see eeldab, et piltide tegemiseks pole vaja eraldi kuskile sõita.

  Mina ka alguses mõtlesin, et tahaks, et Bruno mind alles kirikus kleidiga näeks, aga üsna ruttu sain aru, et meie jaoks see vähemalt ajalises mõttes poleks sobinud ja seega mõtlesin asja ümber lihtsalt, et "kleiti enne pulmapäeva ei näeks" ja meile nii sobis ja mulle nii meeldib praegu neid pilte vaadata tema emotsioonidest kui ta mind siis nägi. Ja täpselt samamoodi olid tal ikkagi pisarad silmas kui ma kirikus temani jõudsin. Selles suhtes polnud katki midagi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Külalisi me ootama ei jätaks, sest pulmarong võtab ka aega ja kuna pulmad on lapsi, siis mõtlen ma juba eelkõige nende peale. Hetkel on meil ka see variant, kõik pildid tulevad n.ö. peo käigus need emotsioonipildid, ehk siis ilupilte mitte rohkem kui ilusa ilmaga ehk 20min ... Aga samas miks siis suur summa raha kulutada proffessionaalse fotograafi peale kui isegi ilupilte ei tee. Võiks ju teha. Mina olen see kahe vahel, mehel enamvähem ükskõik.

   Ju siis peame ka lõpuks need pildid ikka enne laulatust tegema ja siis jäädvustama need n.ö. "First impression" ilmed fotodele :)

   (Mõtlesin, et kes Britt kirjutab, aga kui Bruno nime mainisid, siis sain aru kellega tegu :))

   Delete