ARHIIV

17/09/2014

Veenilaiendid/ Suonikohjut

Veenilaiendid pidid pärilikud olema. Aga minuarust on see vaevus kõikidel naistel, kes on rasedad või natukenegi vanemad.

Minul on jalgades kõik veresooned näha läbi naha. Väga kahtlane näeb välja (eriti kui ma pole päevitanud). Esimese raseduse ajal tekkisid mulle jalgadele mõned üksikud veenilaiendid, mis tõmbusid hiljem tagasi. Kuid teise raseduse ajal läks asi natuke hullemaks.

Täna tundsin istudes paremas jalas valu ja näpistust ning märkasin, et kuidas tekib sinikas. Ilmselgelt lõhkes jalas veresoon. Siiamaani on jalg valus sealt.

Muidugi tegin ma sellest ka kohe pildi ja saatsin õele. Mille peale vastas, et pulmadeks saab terveks. Saab või? Mina vastasin, et õnneks pulmakleit katab jalad ära...

Üldjuhul sinikas ja verevalum kaob ära ehk nädala jooksul, kuid usun, et sinna tekkis konkreetne uus veenilaiend. (Ülejäänutest sinistest veresoontest ma ei hakanud Ipadiga kehve pilte tegema, sest ei taha teiste ööund ära rikkuda... Tegelikult pole asi nii hull, konkreetseid "kobaraid" mul veel pole.. Aga ma olen alles 25-aastane ja juba sellised hädad!)
[Translate]

Suonikohjut ovat perinnöllisiä, mutta minusta tuntuu, että kaikilla raskaana olevilla tai vähän vanhemmilla naisilla on ne.

Minun jaloissa on hyvin ohut iho ja kaikki verisuonet näkyvät läpi. Erittäin outo (erittäin kun en ole ottanut aurinkoa). Ensimmäisen raskauden aikana minulle tuli pari suonikohjua, mitkä melkein häipyivät synnytyksen jälkeen. Toisen raskauden aikana tämä vaiva pahentui.

Tänään tunsin oikeassa jalassa kipua ja näpistystä, jonka jälkeen näin, miten minulle tulee mustelma. Selkäasti huomasin, miten verisuoni puhkesi. Jalka on vielä kipea.

Asia ei ole niin paha vielä, mutta olenkin vasta 25-vuotias ja tuntuu, että miten minulla on tälläinen terveysvaiva...

No comments:

Post a Comment