ARHIIV

24/08/2014

Väike kihlumispidu/ Pienet kihlajaisjuhlat

Ema kutsus meid täna pidulikule õhtusöögile. Tähistasime vaikselt meie kihlumist.

Ema tegi väga ilusa ja maitsva sefiiritordi:
Sõrmus on mulle tegelikult natuke suur, seega laseme selle siiski natuke väiksemaks teha. Hetkel kannan seda tegelikult parema käe sõrmes, aga tahan seda vasakusse sõrme ja vasaku käe sõrm on imekombel palju väiksem. 

Millises käes tegelikult peaks kihlasõrmust kandma? 
Millises sõrmes teised kihla- või abielusõrmust kannavad? 

Üritasin sõrmusest natuke paremat pilti teha:

[Translate]

Mun äiti kutsui meidät tänään illalliselle. Juhlittiin vähän sitä, että mentiin perjantaina kihloihin.

Äiti teki tosi hyvän ja kauniin kakun.

Yritin tehdä sormuksesta paremmat kuvat. Oikeasti on se minulle liian suuri, mutta tehdään se pienemmäksi ihan lähiaikoina. Minä haluasin laittaa sen sormuksen vasempaan käteen (hetkellä on se oikean käden sormessa, koska jostain syystä mun vasemmat sormet ovat pienemmät). 

Missä kädessä pitäisi kihlasormus olla? 
Miten te käytätte sormuksia?7 comments:

 1. Meil mehega on abielusõrmused paremas käes. Tean, et mu emal ka paremas, seega sai ka nii otsustatud. Leskedel vist pidid olema abielusõrmused vasakus käes, kuskilt nagu meenub.

  Kihlasõrmuse kohta ei oska midagi öelda, kuna ise ei pea kihlust ja sõrmust vajalikuks..

  Aga palju õnne Teile ja edukat pulmade korraldamist!

  ReplyDelete
 2. Ise abielus pole, aga nii mu ema kui õde kannavad pulmasõrmuseid vasakus käes, südame poolne käsi. Kihlumissõrmust kandis õde enne pulmi ka vasakus käes, pärast pulmi vahetas ära, pani paremasse, samas sõrmes kahte sõrmust tema ei hoia.

  ReplyDelete
 3. Mulle tegelkult just meeldib kui kaks sõrmus on samas sõrmes, eriti kui selline sõrmustekombinatsioon omavahel on ilus ja sõrmused on samas stiilis.

  ReplyDelete
 4. Just. Sinule sobiksid väga hästi ühte sõrme. Temal nad nii hästi ei sobinud, abielusõrmuse ostsid küll klassikalise, kuid kihlasõrmus ei olnud nii sirge äärega, kõrvuti pannes jäi vahe sisse, ei moodustanud ühte tervikut.

  ReplyDelete
 5. Oi , onnittelut kihlautumisesta! <3 Ihanan näköinen tarjoilu!

  ReplyDelete
 6. Meil on väga ebatraditsiooniliselt sõrmused vasaku käe keskmises sõrmes. Mu vanematel samuti nii ja endalegi meeldis sedasi eriliselt kõige rohkem :). "Kihlasõrmuse" sain ka ebatraditsionaalselt alles pärast pulmi.

  ReplyDelete
 7. Abielusõrmuste kandmine on kokkuleppe küsimus, kui paar otsustab et kannab pöidlas hoopis ... siis kannavad pöidlas..
  Aga kihlasõrmus on minul parema käe sõrmes ja abielusõrmus vasaku käe sõrmuse sõrmes.

  ReplyDelete