ARHIIV

11/08/2014

Poeskäik

Kas see on normaalne, et kui poes on pikad järjekorrad, siis inimesed, kellel on käes ainult paar toodet, on õigustatud ette trügima? Olgugi, et küsivad...

Seda teksti lugedes saavad kõik aru, mis jalaga ma täna hommikul voodist välja astusin.

Mul on viimasel ajal juba mitu sellist olukorda olnud. Esimene kord laps juba nuttis kärus, seega pidasin loogiliseks, et ka mina olen inimene, kes on oodanud järjekorras ja ka minul on õigus siit poest kunagi välja astuda. Seega keeldusin. Küsisin ainult vastu, et kas see on tõesti viisakas minult küsima tulla eelisõigust ette trügimiseks kui sa näed, et mul on väike beebi vankris, kes ei taha sekunditki siin paigal püsida. Nutab ja kisendab ja loobib asju ja lisaks sellele mul on veel asjad vaja maksta. Ehk siis õiendasin. Jah oli kohe tuju. Oleksin võinud vait olla, teinekord olengi olnud...

Prismas oli kuu aega tagasi ka tore situatsioon. Kuna kell oli 10 hommikul, siis kassad olid enamjaolt suhteliselt tühjad ja järjekordi polnud. Kuna Eleanora oskab juba mind poes aidata, siis laob ta väga kenasti ja suhteliselt kiirelt tooted letile, eriti kui Lennart samal ajal sipleb vankris ja mänguasju maha loobib. Olgugi, et kõrvalkassa oli samuti täiesti vaba, siis minu selja taha tuli naine, kes pomises kõva häälega soome keeles, et kas liigub ka siin keegi või mitte. Einoh jah, tegin näo et ei kuulnudki. Parem oli, muidu oleks mu suust kõike muud kui viisakusi välja tulnud.

Minuarust peab lapsed ka poodlemisse kaasa haarama. Olgugi, et ise käiksin ma hea meelega üldse üksi poes, kuid kui on vaja koos lastega poes käia, siis lasen lapsel ka midagi teha. Kuidas nad muidu õpivad. Siis kui järjekorras on vähe inimesi, siis see on lausa täiuslik hetk lasta ka lapsel asju lindile panna. Imelik kui osad inimesed sellest aru ei saa.

Ja siis täna. Mul oli korvis ühtkomateist, kaasaarvatud ka jäätised. Ja vankris Lennart, seekord aga mitte veel nii rahutu. (Ta lihtsalt ei taha kunagi vankris olla, sellepärast neid poeskäike väldingi.) Ja kassajärjekorras tuleb jälle üks 50-aastane mees küsima, et kas on okei kui ta enda kahe banaaniga minust ette astub. Kas on???? Ma üritasin siis väsinuna teha nägu ja öelda, et nojah siis. Selleks ajaks kui mina maksma sain, Lennartil oli vankris olemisest mõõt täis ja andis sellest ka valjult märku. Muidugi olid ka jäätised sulanud. Siis mees tuli ütlema, et aitäh, et mööda lasin, ju siis oli tal häbi või tõepoolest tahtis tänada, ma ei tea. Nojah, ega see minu poeskäiku oluliselt ei pikendanud, aga siiski. Ma olin tõesti väsinud ja tüdinud olekuga, sellepärast olin lihtsalt vait ja tulin koju.

Tuligi meelde, et miks ma ei taha enam viimasel ajal poodides käia. Shoppamine ajab ihukarvad püsti.

Ja ei, ega ma ka pole alati viisakuse etalon. Eks ma ka poes käies vahest ähin ja ohin, et issand küll seda teist ja kolmandat, aga ma ei hakka inimestest mööda trügima niimoodi. Kõigil on ju kiire.


6 comments:

 1. Mina olen täiesti vastupidisel arvamusel. Minu arvates ei ole see mitte ainult normaalne, et ühe-kahe asjaga inimesed ette lastakse nende poolt, kellel asju kärutäis, vaid minu arvates on elementaarne viisakus seda ISE pakkuda, mitte oodata kuni teine küsib.

  Jah, siinkohal on erandeid. Näiteks ei läheks ma isegi ühe banaaniga küsima beebiga emalt, kel palju asju, kas ma tohin ette minna. Seda vähemalt juhul, kui mul pole kiire. Aga kui mul on tõesti väga kiire ja see beebi näiteks magab, sellisel juhul küsiksin ka siis. Eriti kui tollel emal on suur kärutäis asju.

  Ja ühtlasi on normaalne muidugi ka selle ettelaskmise järgi tänada.

  Ma ei tea kas sa ise käid poest üldse ühte või kahte asja ainult ostmas, aga ma arvan, et kui sina läheksid ÜHE asja järgi ja su ees oleks järjekord täis kärudega inimesi, siis sa tuleksid siia siunama, et on nõmedikud, SINA pidid ootama oma lapsega ja keegi ette ei lasknud.

  Ma ei taha kurjalt kõlada, aga igal asjal on kaks poolt.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei võtagi seda kurjalt kommentaarilt, saan sellest küljest ka aru. See postitus on ka hetkeemotsioonis kirjutatud nii kui nii.

   Aga paljud inimesed ostavadki ainult 1-3 toodet, siis tekib küsimus, et milleks on poes järjekorrad kui suure käruga inimene peaks need eelnevad endast ette lubama? Et olla viisakas? Ma arvan, et iga inimene seisku järjekorras ja kui tõesti hädaabierandkorras on kiire, siis ikka küsida ja põhjendada.

   Ma ise pole küll kunagi oodanud, et keegi mind ühe šokolaadiga endast ette laseb. Kui näen, et teisel on käru täis, siis valin muu kassa.

   Mitte, et see oleks igati normaalne, seda ma ei arva kindlasti.

   Sellel puhul lepime, et jääme erinevatele arvamustele :D

   Delete
  2. Okei, mõtlesin siin veel natuke :D

   Et mul pole alati see korv ka punnis täis ja juba inimesed tunnevad, et ohhh kui kaua nad peaksid mu taga ootama, näiteks täna samamoodi. Inimene selgelt nägi mu jäätiseid, mis ei kannata eriti kaua ootamist..

   Ma tean küll kui vahest see suur käru on üleni täis, siis ehk lapsed laseksin küll endast paari kõrrejoogiga mööda.

   Delete
 2. Mul küsimus, et kas selle pildi joonistasid kuidagi ise? Meenub, et ma veel su postituste all sellise stiiliga pildikesi näinud, aga et kas võtad need kuskilt saidilt või on endale väike digitaalne kunstnikuhing sees? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah ei, joonistamiseks poleks mul hetkel aegagi.

   Arvasin, et need levinud BITTSTRIPS, ma olen Ipadiga endale sellise App'i alla laadinud ja seal siis facebooki kaudu lood enda tegelase ja programm teebki sinust igasugu koomikseid. Selline suht mõttetu ajaviide, aga kui ma pole pilte jõudnud teha/ arvutisse panna, siis laenan sealt mõne :)

   Delete