ARHIIV

20/08/2014

Jutupaus/ Juttutuokio

Nii kui Soomes algas kooliaasta, siis ilmad muutusid vihmaseks ja täiesti sügiseseks. Ma ei imesta kui puudelt lehed kohe maha langevad. Peab lastele pikad püksid ja kileriided juba välja otsima.

Nädalavahetusel tähistasime Eleanora sünnipäeva. Juba 5-aastane! Ta hakkab järgmisest nädalast alates jälle päevaringis käima. Lennartist nii palju, et tal tuli kauaoodatud esimene hammas, millega seoses on ta hakanud mind hammustama. Siit algab teekond "imetamise lõpetamine"...


[Translate]


Heti kun koulut alkoi, sää muuttui ja täällä alkoi syksy. Täytyykin etsiä nyt lapsille pitkät housut ja kuravaatteet syksyä varten.


Viikonloppuna vietettiin Eleanoran synttäreitä. Jo 5-vuotias! Hänellä alkaa ensi viikolla taas päiväkerho. Lennartista sen verran, että hänelle tuli vihdoin ensimmäinen hammas, mutta nyt hän puree mua! Tästä alkaa matka "imetyksen lopetus"...
(Kui keegi minust pilti ei tee, siis teen ma seda ise!)2 comments:

 1. Ma olen seda blogi juba pikka aega lugenud. Mulle väga meeldib, et siin on jutt kakskkeelne.:) Mina, kes ma püüan uueks kooliaastaks soome keelt meelde tuletada ja valmistun soome keele ja kirjanduse seminariks, on see suurepärane viis õppida. Aitäh!
  Lisaks... WoW, sellist torti annab vist kokku teha! Imeline!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Muidugi tasub meelde jätta see, et ma kirjutan soome keelt täpselt nii nagu oskan. Kindlasti on siin (nii eesti keeles) kui ka soome keeles kirjavigu, aga ma ei lase sel end eriti heidutada. Nagu mu soomekeele õpetaja ütles: "peaasi, et teised su mõttest aru saavad!"

   Aga tore kui selline kahes keeles kirjutamine meeldib, ma ise korraks arvasin, et see võib lugejaid segadusse ajada.

   Ja torti tehes lihtsalt imrpoviseerisin, idee oli lihtsalt lapsele jääkuningannatort teha ükskõik, mis hinnaga. Ja seekord tuli välja see selline!

   Delete