ARHIIV

07/07/2014

Reisile lapseta või lapsega

*Sain inspiratsiooni perefoorumist

Kas vanemad, kes jätavad lapsed koju ja lähevad kahekesi reisile - on halvad vanemad?
Kui pikk reis ilma lasteta on mõeldav?
Kas eemalolek mõjub lapsele traumaatiliselt?
Kuidas vanemad raatsivad lapse jätta nädalaseks reisiks teistele hoidu?
Kas lapsega reisimine pole variant?
Kas reisiga oodata ei saa?

Need on küsimused, mis tekivad kui kuuled kuskilt, et laps jäetakse lapsehoidjaga koju ja vanemad lähevad kahekesi soojamaareisile.

Ma võin vastata, et ma olen vägagi kanaema ja siiani väga harva jätan lapsi isegi paariks tunniks kellelegi hoida, kuid siis kui Eleanora oli 1 aasta ja 8 kuud vana, jätsime ta vanavanemate hoidu nädalaks ja ise peesitasin Türgi päikese all. 
Kõlab lausa julmalt. Kuid see puhkus, mis ma sain... See oli tervisele hea.

Hetkel ma ei jätaks lapsi koju nädalaks, ma ei suudaks minna reisile ilma lasteta. Kuid tol ajal oli mul seljataga väga rasked ajad ja kui ma poleks reisile end "laadima" läinud, siis võibolla poleks ma jaksanud olla mitte kuidagi enam normaalne. Võibolla kirjutan ka sellest teemast kunagi siia blogisse.

Tänu oma reisile ei vaata ma viltu vanematele, kes lähevad lasteta reisile. Olgem ausad, lastega koos on puhkus hoopis teine asi. Vahest polegi see mingi puhkus. Tuleb aru saada vanematest ja mitte hukka mõista. Puhanud lapsevanem on parem vanem. 

Tuleb lihtsalt olla kindel, et hoidjaks on leitud see inimene, keda sa usaldad, sest muidu ei tule reisist midagi välja kui ainult muretsed.


Reisimisest lapsega võin ma öelda, et käisin üksi Eleanoraga (kui ta oli 2 aastat ja 9 kuud vana) Rhodose saarel. Oli tore ja reis sujus päris hästi. Olime "apartment" hotellis. Ainult maavärin hirmutas mind natuke. 

Ma siiani ei tea, et kuidas ma julgesin minna üksi lapsega reisile. Muidku imestan, et mida kõike ma ikka elus olen teinud. Olime päev läbi mere ääres ja mängisime. Lõunasöögiks sõime arbuusi, kirsse ja magusaid tomateid. Jäätis oli lausa kohustuslik.

Oleme käinud koos veel Kreeta saarel ja ka Hispaanias. Olin siis rase ning õnneks suht kerge rasedusega oli ka lihtne reisida.

Iga kevad tuleb mul millalgi aeg, mil igatsen soojust. Nädalake päikese all lesida on just minu stiil. Teha mitte midagi.

Kahe lapsega reisi ma veel ei planeeri. Ah jah, no Eesti reisid ei lähe minu jaoks arvesse. 
Eks näis kuna soojamaareisi ette võtame.
No comments:

Post a Comment