ARHIIV

29/07/2014

Nipid: 9-kuuse lapse söömaaeg TOP 7

Lennart saab homme 9-kuuseks!

1. Pane laps mähkmeväel (paljalt) söögitooli. Niimoodi ei pea end vaevama riiete pesemisega pärast igat söögikorda.

2. Pane lapsele kaela lihtsalt puhastatav plastikust põll, millel on ka äär "toidukoguja".

3. Anna lapsele pihku lusikas, kurk või miskit, mida ta tahaks ise suhu panna. Samal ajal kui ta suu lahti teeb (et oma kurgiviilu maitsta), siis saad talle näiteks püreeampsu suhu kavaldada. Kõik lennuki-ja muud liiklusvahendite hääled lapse suud lahti ei hoia. (Järele proovitud)

4. Kui põhitoit on söödud, siis anna lapsele söögiks veel erinevaid juur-või puuviljatükke. Nüüd saab ka ema oma söömisega alustada, arvatavasti soe toit on juba jahtunud kui see on eelnevalt taldrikule valmis tõstetud.

5. Kui laps toitu umbes kümme korda maha viskab, siis võib järeldada, et arvatavasti on kõht täis. Nüüd võib valada ta põlle "toidukogujast" näiteks sinna kukkukunud puuviljatükid uuest lauale ja laps avastab need uuesti.

6. Vahepeal oleks hea lapsele kerge näo-ja kätepesu teha. Seejärel pane laps põrandale - laua alla istuma. Nüüd avastab ta kolmas kord neid juurviljatükke, mis ta käest ja suust juba on läbi käinud. Eeldan, et põrand on puhas.

7. See söögikord lõppeb (jälle) pesemisega. Laps, laud ja põrand (vahest ka seinad) kleepuvad või on niisama toidused. Pärast söömist saab lapse jälle ohutult riidesse panna. Ja siis muidugi tuleb terve köök ära koristada.

Kuni järgmise toidukorrani!

Sinu õnn kui laps seekord (püreeamps suus) ei aevastanud ega köhinud. Vastasel juhul võid sa ka enda riided vahetada. Nii lihtne see ongi. Lapsed ju määrivad ja mäkerdavadki, eriti siis kui on vaja kuskile minna ja ema ja laps on just kenasti riidesse pandud.

***
Kui mina tahan rahus oma toitu süüa, siis annan lapsele samal ajal kätte näiteks keedetud kartulit, makarone, kurki, arbuusi, nektariini, õuna, hernekaunu, kamapalle jne. Lennartil ikka veel hambaid pole, seega järab ta enda tugevate igemetega. Sellepärast ta veel päris kodutoitu ei söögi, sülitab kõik püreed suust välja, milles on väiksemadki tükid.
Endiselt ootame neid hambaid.

Tulime eile Eestist juba tagasi. Tegin täna jälle ise püreed - loodan, et maitseb. Et pole mõne päeva jooksul poe purgitoitudega ära harjunud.

Aga eks see söömine on paras tsirkus ja trall seni kuni kunagi korralikult ise kahvliga sööma hakkab. Nii, et toidused taldrikud enam ei lenda...

Mina olen ka pigem ikka puhtusefriik ja selline toidusõda iga söögikorra ajal riivab natuke mu tundeid, aga no kannatan ära. Peaasi, et laps saab ise ka söödud.
Ja iga kord ma ei viitsigi koristada, ainult, et vahest peab...
No comments:

Post a Comment