ARHIIV

31/07/2014

Miks ema on olla LIHTNE ja samas nii RASKE? TOP 20

Miks ema on olla RASKE?

1. Peab pidevalt oma väsimusest võitu saama. Laste eest peab hoolitsema, nende söögiaegu ja musti riideid sinu väsimus ei huvita. Asjad peab saama tehtud. Ei ole valikut ärgata kell 12. Ärkad siis kui lapsedki. Enamus neist kell 7.

2. Peab ka muid tundeid üritama tagasi hoida. Kui ei õnnestu, siis tunned pidevalt süütunnet, et lapsed pidid nägema, kuidas sa ennast taltsutada ei suutnud. Ja see süütunne on vastik.

3. Sa jätad end tahaplaanile. Raha väärtus on teine. Sinu ostukorvis on ainult toidukraam või laste asjad. Väga harva kui raatsid endale midagi lubada (nii, et hinda ei vaata). Muidu võib ka sellisest ostust tekkida süütunne (mida kõike selle raha eest oleks lastele saanud osta!).

4. Nädalavahetus pole puhkamiseks. See on tihti veelgi aktiivsem kui argipäevad.

5. Et endale "oma aega" saada, pead sa seda lausa planeerima. Ei ole nii, et lähed kolmeks päevaks metsa. Kõigepealt otsid hoidja, muretsed laste söökide, riiete, mängude ja magamiste pärast. Terve elu on põhimõtteliselt planeeritud.

6. Muretsed. Oled sa kodus või mujal, siis muretsemine laste pärast ei lase sul rahus olla. Peab teadma, kas kõik on hästi. 

7. Üritad kasvatada oma lastest korralikke kodanikke, kuid vahest võivad nad suurte lollustega hakkama saada. Ju siis ema on muidugi milleski eksinud või midagi valesti teinud.

8. Lastel on hea mälu. Jätavad kõik meelde, eriti sõnad, mida hiljem õigel ajal kasutada. Nii, et emal ikka enda üle häbi oleks.

9. Tahad lastele pakkuda parimat. Tahad oma lastele täiuslikku lapsepõlve, olla täiuslik ema. Aga kurb tõde, et sellist ei ole võimalik. Alati võib hiljem öelda, aga kui ma olen teinud nii...

10. Sünnitus on valus!


Miks ema on olla LIHTNE?

1. Armsad lapsed armastavad sind alati.

2. Kõik, mida sa lastega mängid - see meeldib neile. Tähelepanu.

3. Enamik asju, mida lapsed hindavad oma emas - need on tasuta. Hoolitsus ja armastus.

4. Lapsed on emale kõige tähtsamad. Elu on lihtne planeerida: planeeri kõik laste järgi.

5. Pole kunagi igav. Alati leidub tegemist või jutustamist.

6. Sa kasvatad oma lapsed sellisteks nagu tahad.

7. Sa saad kodus olla. Olenevalt võimalustest võib kas või kümme aastat (või rohkemgi) lastega kodust elu nautida.

8. Teised emad mõistavad sind. Kõikide lapsed on vahest jonninud, kõik emad on olnud vahest väsinud. Ühiskond toetab su tiitlit nimega EMA.

9. Laste naeratus ja rõõm parandavad haavad.

10. Emaks olemine on maailma kõige parem asi.


5 comments:

 1. Esimese poole kohta ütleks, et ema olla on täpselt nii raske nagi Sa selle ise teed.

  ReplyDelete
 2. Jah, võib ka nii mõelda. :)

  ReplyDelete
 3. Osade asjadega nõus, osadega vähem, aga " sa kasvatad oma lapsed selliseks nagu ise tahad".. see on see koht, kus lootus sureb viimasena :)

  Võin käsi südamel öelda, et minu ema mind küll ei kasvatanud selliseks, et ma pubekana valetaks,vassiks, kodust ära jookseks või muid lollusi teeks.

  Sama kehtib paljude mu sõprade kohta. Ongi vist see, et sa võid kasvatamisel anda endast parima, aga lõplikku tulemust mõjutavad ka paljud teised faktorid.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ikka jah. Elu kasvatab ise. Kogemused samuti.

   See teema on tegelikult ju miljon korda suurem, mina kirjutasin siia üles need asjad, mis esimesena pähe tulid :)

   Osad asjad on mul sellise "huumoriga" kirjutatud, millest saavad ainult mu lähedased aru. Ma ei tea, mis kõlaga mu tekst läbi teiste arvutiekraani kajab.

   Delete