ARHIIV

23/07/2014

Jutupaus

Kuumade ilmadega pole mul suurt midagi teha. Kuna autolube pole, siis otsin vabandusi, miks ma kuhugi randa lastega ei lähe. Näiteks see, et Lennart vihkab vankris olemist ja kandelinas teda kandes higistaksime me ilmselt mõlemad. Pealegi siinne järv polegi ujumiseks eriti hea: vetikad ja väike liivanurk ja ebamäärane põhi. Ei meelita mind sugugi. Lihtsam on rõdul basseinis lasta lastel natuke sulistada kui palav hakkab. Siis on kindel, et ei tule nahale löövet ja ei ole hullu kui Lennart seda vett natuke joob.

Üldiselt ma võitlen siin mitmendat päeva enda paha tujuga. Lihtsalt ennast ajab närvi, et mu tuju nii kergelt ära läheb. Need, kes mind tunnevad, teavad, et selleks pole erilist põhjust vajagi. Aga praegu näiteks sõin jälle kaks jäätist ja saigi juba natuke parem. Kuigi pika peale see ka päris hea lahendus pole.

Lähme lähipäevil jälle Eestisse. Seekord ei hakka nii väga ringi trallima mööda Eestist, et oleks lihtsam.  Kuna nüüd lubas ilusaid ilmasid, siis lähme arvatavasti Vudilasse. Eelmine kord ju praktiliselt sadas kaks nädalat.

Käisin just ja postitasin joonistusvõistluse võitjatele pakid teele. Hiljemalt teisipäeval peaksid need küll kohal olema. (Teised pole enda aadresse mulle saatnud, tahtsin lohutusauhinnaks maiustused lastele saata, aga võin need muidugi Eestis olles ka posti panna.)

Homme tuleb juuksurist sõbranna mul juukseid lõikama, aga arvatavasti keegi muutust ei märkaks kui ma ei ütleks, sest mul on ju kogu aeg sama soeng. Mõtlesin küll ausalt öeldes täiesti esimest korda elus, et äkki laseks paar heledat suvist triipu teha juustesse, aga see plaan läks kohe meelest kui üks inimene naeris, et ma näeks välja siis nagu triibuline metssiga. Nii, et ma siis olen edasi tavaline brünett.

Mis veel uut?

Eleanora näiteks mänguväljakul hakkas enda arvutusi ette lugema ja ma olin siis nagu pahviks löödud, et kes sulle need õpetanud on??? Näiteks: "1+1; 2+2; 4+4; .... 64+64=128...". Siis ma juba küsisin, et aga palju on 100+100, mille peale tema luges jälle arvutusi ette kuni "3200+3200=6400; 6400+6400=12800...?????"
Vanaema raamatupidamise arvutiga oli ta mänginud ja need ilmselgelt meelde jätnud. 
Muidugi ootab Eleanora hirmsalt enda sünnipäeva, mis on augustis. Saab juba viieseks. Aga ma ei tea, mida ta kunagi koolis siis tegema küll hakkab.

Lennart kasvab ka kenasti. Täna käisime arstikontrollis. Naerab Eleanora naljade peale ja käputab, seisab ilma tugedeta, sööb eriti hea meelega nektariini, arbuusi, kurki. Emme häält kuuldes muutub emmekaks, muidu jaksab juba enda mänguasjadega ka asjatada. Muidugi suurema õe barbied on ka juba ammu avastatud, nii, et ainult automaailmas see poiss ei kasva.

Ja muud erilist polegi. Eile sain lilli. 
Happy wife, happy life. Lihtne.


2 comments:

  1. Ma ei saanud aru, sellest kohast, et mis ta siis koolis tegema hakkab? Et ega ta ju peast neid asju arvutanud, lastel hea mälu.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Ah ega see oli rohkem naljaga. Lugemine ja arvutamine on ammu tal selge, seepärast ma sellise lause kirjutasingi.

      Delete