ARHIIV

03/06/2014

Photoshop or NOT

Piltide sättimine ja muutmine on eriti tavaline tänapäeval. Parimatel juhtudel pildistatu ei ole enam selline nagu ta on. Küll lõigatakse jalad poole peenemaks, et näha naiste kintsupilu (Jah, see on ka sõna. Ma ise alles hiljuti õppisin.) ja teinekord üldse käsi otsast. Sel juhul ma peaksin kah enda käelaba igatepidi naiselikumaks tegema, varbad poole lühemaks lõikama jne.

Mina olen kahe käega selle poolt kui mõnes poes kasutatakse tavamõõtudega mannekeene (olen varem ka sellel teemal kirjutanud) ja kataloogides pigem XL-suurusega modelle (kuigi nad vist siiski tegelikkuses S/M- suurused). Mitte ei lõigata kõiki XS-suuruses modelle ka pooleks.

Inimesed teavad, et ajakirjades, plakatites, reklaamides on enamik asju võltsid, aga sellegi poolest tahetakse tihti samasugused välja näha. Meile söödetakse igast meedia otsast asju, mida me isegi ei teadvusta. Eks ma ka hakkan pika peale teatud moodi tahtma kui mul see pidevalt nina ees on.

Tänapäeval näiteks üleüldse ei tohi vananeda, kaalus juurde võtta, halliks peast minna jne. Kõik, mis vähegi ebaloomulik, see teeb "loomulikult" ilusaks. Me nooremadki, näiteks minagi, tahaks loomuliku väljanägemisega juuksetooni, ripsmeid, küüsi ja mida kõike veel. Mina ka vahest tahan ja teengi siis näiteks geelküüsi kui viitsin. Juukseid ma siiski ei värvi ega ripsmepikendusi ei pane, sest kardan, et mu enda ripsmed kukuvad ära. Aga ega ma ei ütlegi, et mingi täielik looduslaps olen. Lihtsalt vahest mõtlen enda väikses peas neid asju.

Aga milleni tahtsin jõuda...
Väärikas vananemine tähendab hetkel seda, et et ei tohi vananeda. Päriselt. Eks ma ka mõtlen selle peale vahest harva, ega aeg läheb kiirelt ja varsti algab minu vanuse number ka viie või kuuega.

Õnneks on olemas targad kuulsused, kes teenivad tavaliste inimeste pealt. No teevad midagi ja siis kõik muud takka järgi. Leiutavad dieedi või toote ja rahvas muidku ostab. Kindlasti ma ise ka.

Piltidel on võlu vägi.

Enda blogis ma piltidele erilist rõhku ei pane. Nagu näha, siis osad on isegi väga halva kvaliteediga. Aga sellegipoolest ennast uueks inimeseks ma kuskil programmis joonistama ka ei hakka. Olen nagu olen. Ja pealegi väljanägemine on kõigest üks asi lihtsalt miljonist. Aga ma olen ju naine. See tähendab, et väljanägemine on väga tähtis osa miljonist.

Teinekord värvitoonidega meeldib mulle küll mängida.

Iga paari aasta tagant tahan käia fotograafi juures, kes teeb hea kvaliteediga pilte. Mälestuseks. Järgmine fotograafi külastus on meil vast sügisel, kuid täiesti privaatset fotosessiooni planeerin ma lastega koos hiljem, siis kui Lennart on umbes 2-3-aastane.

Kodus mul on juba 8-9 albumit pilte ilmutatud. Tegelikult tahangi teha mõlemale lapsele oma fotoalbumi, mille kingin neile, siis kui nad 18-aastaseks saavad. Lisaks sinna igast eluaastast 2-6 pilti. Aga ma pole veel jõudnud seda projekti alustada.

Ma üritan tihti pilte blogisse lisada, minuarust pilt ütleb vahest rohkem kui sõnad.


1 comment:

  1. Sellega tuleb meelde mul üks fotograaf, kes küsis pärast pildistamist, et kas soovite, et kustutan teie lapsel naerukortsud ära photoshopiga... Nagu...???!!! Kindlasti mitte!

    ReplyDelete