ARHIIV

17/04/2014

Internet on saatanast

Tänapäeval on kõik netis. Igal pool. Igal ajal. Tee, mis tahad. Olgem ausad, olenemata vanusest näeme tänu internetile igasugu asju. Üle pooled neist on täiesti ebainimlikud.

Alustagem piltidest. Kas või nendest, kelle autor ei tea mida ta teeb ja mõnikord ei tea pildistatu üldse, et tema pilt kuskil netis ringleb. Siis kommentaaridest... Eriti tebiilne süsteem on anonüümsus. Eriti nende lollide jaoks, kellel oma elu "pole". (Õnneks tänapäeval on võimalik selliseid ip järgi ka üles leida) Siinkohal ei räägi ma sellest, et mulle oleks imelikke asju kirjutatud blogisse vms. Ma lihtsalt hakkasin sel teemal pikemalt mõtlema.

Youtube on ka saatanast. Ausõna. Sealt leidub kõike haiglast, mida minu silmad ei kannata. Kindlasti mitte ka nende laste silmad, kes võivad seal youtubes ringi hängida (nii kaua kui tahavad). Tapmisest pornoni on kõik lapsele nähtav. Tegelikult ka. 

Ühesõnaga... kindlasti internet on meie ajastu väga suur miinus. Samas ka pluss, aga ausalt öeldes väga vähesed inimesed oskavad internetti õigesti kasutada. Olgugi, et maailmas on palju paha, siis mina ei taha, et minu lapsed seda läbi facebooki või youtube poolkogemata juhtuvad nägema. 
Avagem kas või uudisteleht... Ainult surm, tapmine jne. Mina 15-aastaseni muretsesin ainult enda "suurte" probleemide üle ja hea oligi. Praegu 15-aastane peab vastu tahtmist olema maailma sõdadega ja tsiviilisikute surmamistega kursis, sest internetis lihtsalt tulvib selliseid teemasid. Lihtne öelda, et ära loe.

Ei kavatsegi enda lapsi vati sees kasvatada, aga tahan neile neid asju ise rääkida, et pehmemalt tagumikule kukuks... Mitte seda nüüd lähima 7a jooksul. Ja internetti ära keelata pole mõtet kodus, sest varem või hiljem tuleb see nende elus ette. Seega üritan lihtsalt head internetikasutamiseõpetust neile edastada.

Minuarust võiks internet kas või ära kaduda. Poleks üldse kahju.

No comments:

Post a Comment