ARHIIV

19/02/2014

Tulin täna Eestisse

Jalgsi... Ja vankriga... Ja kahe lapsega...

Soomes on suusavaheaeg. Oli lihtne tulla, sest Eleanoral pole päevaringe ega võimlemist.

Algusest:
Olin öösel vähemalt magada saanud. Paremini igatahes kui kaks eelnevat ööd. 

Kui ma hommikul pidin uksest väljuma kell 9:50, siis kell 9:12 olime veel lastega tuduriietes ja mina ahastuses mõttega, et ma ei lähe küll kuskile. Seda sellepärast, et Lennart arvas, et tahab kõva häälega kisada ja nutta kui ma teda süles ei hoia. Õnneks jäi ta vankrisse magama.

Laevareis läks päris kenasti. Lapsi lõbustasid Viking Ville ja Homer Simpson. Eks ma siis käisin trumbi välja ja lasin Eleanoral natuke Ipadis mõne mängu teha. Ja kell 14:10 me laevast juba väljusimegi.

Seejärel läksime jalgsi A-terminalist rongijaama. Kuna ma viimati läbisin seda teed kuskil 5-6 aastat tagasi, siis mul polnud enam tegelikult õrna aimugi kuidas sinna minema peab. Mäletasin ainult, et peab "paremale" hoidma. Õnneks olin seevõrd tark, et rebisin sadamas mingist turistilehest endale Tallinna kaardi. Kõndisime ~20 minutit mööda Põhja puiesteed...

Vaene Eleanora pidi lausa jooksma edasi-tagasi rongijaamas, sest ma ju tahtsin kogemata üldse Keila? rongi peale minna. Õnneks me jõudsime ikka õige rongi peale viimastel minutitel. Rong väljus 14:55. Astusime siis esimesse juhtuvasse vagunisse sisse ja üritasin küsida, et kas siin vagunis ikka piletit üldse osta saab. Kust ma tean, uued rongi ju (ja Soomes saab ainult teatud vagunites piletit osta). Vastuseks seletati midagi vene keeles, aga noogutusest sain aru. Rong oli küll kena. Kogemata reisisime esimeses klassis. Öeldi, et üks laps on tasuta lapsepilet, aga teise lapse pileti hinnaks tuleb tavahind+ 30% täiskasvanupileti hinnast. Päris harv juhus vist, aga piletimüüja ütles, et teeme siis täna nii, et maksad ainult enda pileti eest (kuna ma ei teadnud).

Lapsed pidasid reisi väga kenasti vastu. Eleanora oli tubli ja Lennart magas täpselt siis kui meil oli vaja õues kõndida.

Vanaema juures asju lahti pakkides avastasin, et need ainsad teksad, mis ma hommikul kotist välja tõstsin (mõeldes, et mitut püksipaari mul ikka vaja läheb ja muidu kott ka liiga raske), siis nägin, et mul pole peale jalas olevate mustade sukkpükste mitte midagi jalga panna. Geenius. Õnneks on poed.

Homme on mul reiki-massaaž. Ma käisin seal viimati vist 8 aastat tagasi. Ootan. Ma kuidagi nii väsinud viimasel ajal.

Ja üleüldse ma pole lastest eraldi olnud siin mitu mitu kuud. Kui siis toidupoes käiku mitte arvestada - 15 minutit (seni kuni teised autos on ootanud).

(Pilte ma ei jõudnud teha, oli liiga kiire.) Edit: Tahtsin pilte teha, kuid digika aku sai tühjaks ja akulaadija unustasin muidugi Soome.3 comments:

 1. Toredat Eesti puhkust teile! Nii kade, et vöid lihtsalt astuda laeva ja woops oledki eestis. Proovi seda Joensuust teha... :D

  Http:ruusuillatanssimistasittenkin.blogspot.fi

  ReplyDelete
 2. Tubli oled. Ma nii mugav, et viimati kasutasin ühistransporti 10ndas klassis vist .
  Laevaga sõites olen alati kajutis lapsega olnud.
  Ma ei kujutaks ette jala vankriga ühest riigist teise reisida , see oleks minu jaoks katastroof vist . Aga sa saad vist kõigega hakkama :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui esimene laps oli beebi, siis olin ka alati kajutis. Siis oli se seagripihullustus ka alguses. Nüüd on need mängutoad suuremale lapsele parem variant.

   Delete