ARHIIV

24/08/2013

Vena cava sündroom

Rasedakaardile kirjutati: supiini (vena cava sündroom)

See on see põhjus, miks vererõhk langes nii madalale (70/33), et sattusin haiglasse. 

Haiglas olles ma midagi väga uut teada ei saanud, v.a. see, et mina ei tohi mitte mingil tingimusel enam selili magada ega olla. Öeldi, et isegi ämmaemand mõõtku ja uurigu ainult hädavajadusel väga kiirelt kõhtu selili olekus.

Nüüd kodus olles otsisin natuke infot selle asja kohta. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et emakas surub sisemised veresooned kinni, vereringetöö aeglustub, mille tagajärjel vererõhk langeb, pea käib ringi, võib tekkida ka peavalu.

"Suurema raseduse korral võib rasedal selili lamades tekkida nn. vena cava sündroom, mis kujutab endast kollapsitaolist seisundit ning on tingitud raseda emaka survest alumisele õõnesveenile ning sellest tulenevatest vereringehäiretest." (www.kliinikum.ee)

Arst ei osanud muud soovitada kui külili magada ja ütles, et kui uuesti tuleb sama olukord, siis kutsuks jälle kiirabi. 

Ehk siis ... nüüd mul asendite valik väga piiratud. Kõhuli ei saa olla, selili ka mitte, pikalt seistes surub jalal veresooned nii jubedalt paiste ja ka toolil istudes vaagnaluu hakkab pika peale valutama. Kõige lihtsam on liikuda kogu aeg. Õnneks raseduse lõpuni mõned nädalad. Selle raseduse ajal veresooned kuidagi väga suured häda tekitajad.(Pilt: google)


No comments:

Post a Comment