ARHIIV

28/08/2013

TOP 10 asja, mida kavatsen teha pärast rasedust/sünnitust

Ehk siis tegevused, mida ma rasedana enam mingil põhjusel teha ei saa (/ei taha) ja mida pärast sünnitust plaanin (jälle) teha.

1. Kavatsen magada kõhuli. Nii kui kõht kasvama hakkas, ei saanud ma enam kõhuli magada. Selili on samuti keelatud mul olla, sest emakas pressib muidu tähtsad arterid kinni.

2. Lähen jooksma. Muidugi alles 4-6 kuud pärast sünnitust, kuid siiski.

3. Hakkan jälle hularõngast kasutama samal ajal kui telekat vaatan. Seda samuti vast alles 3-6 kuud pärast sünnitust. Ostsin selle aasta (2013) jaanuaris ja nii kui rasedusest teada sain, siis jätsin selle garderoobi seisma. 

4. Teen endale üle pika aja loomulikud lühikesed geelküüned. Raseduse ajal katsin geeliga küüsi ~27 rasedusnädalani, siis andsin alla. Oma küünepind on raseduse ajal palju rasvasemaks muutunud ja seetõttu tuli küüntelt geel kiiremini lahti. 

5. Lähen proffessionaalse massööri juurde. Nii mõnus. Laman seal kõhuli siis kohe vähemalt tund aega ja mõnulen. Tean, et paljud massöörid ei teegi rasedatele massaaži, igatahes kindlasti mitte kogu kehale.

6. Soovin kanda mugavaid teksaseid. Siis kui need millalgi jalga mahuvad, ilma ähkimiseta ja puhkimiseta.

7. Lähen järgmine suvi lõbustusparki ja käin ka kõige jubedamatel atraktsioonidel üle pika aja end hirmutamas.

8. Kannan kõrgema kontsaga kingi ja saapaid.

9. Lähen kinno mõnda õudusfilmi vaatama. Raseduse ajal kinos õudukat ei soovitata vaadata ja ausalt öeldes 2h suure kõhuga ühe koha peal istuda ei ole üldse mugav. Lausa võimatu näiteks III trimestril.

10. Lasen endale Eestist kas või ühe granaatõuna delighti tuua. See on ainuke alkohoolne jook, mida tahaksin üle pika aja maitsta.
1 comment:

  1. Sul vist varsti küll tähtaeg, aga kui veel aega või kui kunagi veel rasedaks jääd, siis rasedatele on spets massaažid olemas muide. Googeldades leiab edukalt salonge, kes sellist mõnu pakuvad ja seal on kohe spetsiaalsed auguga alused rasedatele, kust kõhu läbi saab pista ja siis kõhuli vedeleda. :D

    ReplyDelete